Report Ády Živného z posledního závodu MČR enduro ve Mšeně

25.10.2017 21:32

Poslední závod MMČR v enduru je za námi.

Odjel se ve Mšeně, kde si Enduro klub Mšeno připravil 60km dlouhý okruh, se dvěmi časovými kontrolami a třemi měřenými testy. Krostest byl jako tradičně na poli, které bylo podmítlé a proto se tvořili hluboké koleje. Byl dlouhý okolo 5ti minut. Dále se jel endurotest na místní trati spolu s přilehlým lesem, který byl dlouhý okolo 6ti minut a novinkou pro letošní rok byl extrém test plný klád spolu se sekcí gum a přeskokem přes kontejner o délce jedné a čtvrt minuty. V sobotu jsme jeli 4 kola, v neděli 3.

Oba rodiče měli na závodech důležité funkce, a tak jsem neměl ani přehled o průběžných výsledcích. Jel jsem si tak trochu svůj závod a nejelo se mi vůbec špatně. Cítil jsem se na motorce dobře a to také potvrdil fakt, že jsem před posledním kolem byl 5 vteřin za Radkem Tomanem a 13 vteřin za Jiřím Hádkem. Dvojice Kryštof Kouble a Jan Balaš nám odskočila, a tak se v posledním kole rozhodovalo o 3. místě absolutně. Na extrém testu jsem udělal chybu a upadl přes řidítka, to mě stálo pár vteřin, které jsem nebyl na dalších dvou testech schopný na kluky dotáhnout. V posledním kole také ale zachyboval Honza a dal si jednu pozdní minutu v časové kontrole. I přes tuto minutu byl předemnou o 4 vteřiny. Skončil jsem tedy na pátém místě za Honzou, 6 vteřin za třetím Radkem a 10 vteřin za druhým Jirkou. Od Kryštofa mě dělilo 51 vteřin. Ve třídě jsem skončil na 3. místě a v juniorech na místě čtvrtém.

V neděli jsem do závodu šel s mnohem větší chutí. Měl jsem u sebe najížďáka Aleše Doležala, který byl se mnou celý den a dával mi průběžně informace o závodě. Zajížděl jsem velmi vyrovnané časy a získával čas na vcelku náročném extrém testu. V druhém kole jsem se po chybě Kryštofa dokonce ocitl na 1. místě absolutního pořadí, po jeho chybách na endurostestu, kdy jsme byli ve vteřině. Kryštof už ale v posledním kole nezaváhal a na posledním testu, kdy zajel svůj nejrychlejší čas jen potvrdil, že patří na 1. pozici. Po celkem vydařeném extrém testu v posledním kole na mě stáhl dvou vteřinový náskok Honza Balaš, s kterým jsme do posledních dvou testů šli rozdílem menším než jedna vteřina. Jak kros test, tak enduro test jsme s Honzou zajeli ve vteřině s rozdílem pár desetin a tak v součtu časů mě od druhého místa dělilo 7 desetin sekundy. Pro mě velkým překvapením byl také Milan Engel, který v posledním kole zajel na endurostestu čas o 12 vteřin rychlejší než byl můj čas a dotáhl se na 7 vteřinový rozdíl na 4. místo. Na 5. místě dojel Jiří Hádek. Ve třídě E2 jsem v neděli zvítězil a v juniorské kategorii jsem skončil třetí.

Tento víkend se také konal závod MMČR družstev, kde jsem spolu s Milanem Englem a Robertem Friedrichem skončil na 2. místě za Motoklub Jiřetín.

Na domácí trati se mi skvěle závodilo! Pořadatelé připravili mnoho náročných úseků na trati a postavili 3 hezké testy. Každý rok mě na domácím závodě provázela smůla ve formě zranění, kterou se mi letos podařilo prolomit!

Mnohokrát děkuji za podporu, bez které by takové výsledky nebyly !