Report Ády Živného z posledního závodu ME na Slovensku

25.10.2017 21:42

O předminulém víkendu se odjel poslední závod Mistrovství Evropy v enduru na Slovensku v Gelnici.

Pořadatelé si pro nás připravili kolo dlouhé 72 km se třemi měřenými testy. Přejezdy byly po lesích. Velké množství lesních kamenitých cest, výjezdů a sjezdů zajistilo velmi kvalitní závody. Nejdelším a zároveň nejnáročnějším testem byl deseti minutový enduro test, který obsahoval prudké i technické sjezdy a výjezdy. Pouze minimálně se v testu jelo po rovině. Druhým nejdelším testem byl kros test dlouhý kolo 7 minut, který se jel již při šestidenní. Test byl z části v lese na kamenitém podkladu a z části na louce. Jako první test v kole byl nejkratší extreme test, který obsahoval jak náročné úseky klád, gum a kamenů, tak technické výjezdy a sjezdy. V testu nechyběl i potůček, který na závěru testu způsobil krátkou bažinu.

V pátek jsem se na motorce cítil zatím nejlépe z celého roku. Pořadatelé náročnost závodu navýšili krátkými časy do časových kontrol a spěch, který byl na přejezdech potřeba mi vyhovoval. Za celý den jsem neupadl a zajížděl jsem solidní časy okolo 7. místa ve třídě, na kterém jsem nakonec dojel. Je to můj letošní nejlepší výsledek, který jsem ještě podpořil druhým nejlepším výsledkem sezóny a to 22. místem v absolutním pořadí.

Druhý den už byla trať značně rozbitá a od rána jsem se, po vysoko nastavené laťce z pátka, necítil úplně fyzicky nejlépe. Na třetím a čtvrtém testu jsem udělal chybu v podobě pádu a začal jsem zajíždět horší časy. I přes pár chyb jsem bojoval do konce a utrhl další cenné body ve třídě E2/E3 junior za 8. místo. V absolutním pořadí jsem obsadil 24. pozici.

Třetí den nás čekal zhruba 30 minutový přejezd k motokrosové trati Mňíšek pod Hnilcom, kde se jel závěrečný motokros na skvěle připravené trati. Povedlo se mi odstartovat okolo 8. místa. V prvních pár zatáčkách jsem utrhával místo za místem, až jsem se ke konci prvního kola dostal na 3. místo. Celý závod jsem závodil v těsném souboji s Nicollotem, který se pokusil zaútočit v posledních pár metrech závodu, a tak časomíra zaznamenala shodný čas se zmiňovaným Nicollotem. Tento parádní výkon mi zajistil 12. místo absolutně a 3. místo ve třídě E2/E3 junior.

V celkovém pořadí seriálu Mistrovství Evropy jsem se umístil na 10. místě ve třídě E2/E3 junior a dostal jsem se i mezi bodované jezdce v absolutním pořadí (40.místo).

I přes to, že se pro mě Evropský šampionát nevyvíjel podle představ, tak jsem se závěrem sezóny velmi spokojený a chtěl bych za to poděkovat všem svým sponzorům, rodičům a všem, kdo mi v průběhu sezóny držel palce.

Posledním závodem letošní sezóny bude Mistrovství Světa v enduru, které se bude konat v německém Zschopau 20.-22.10.2017