Report Ády Živného z posledního závodu MS v Německu

25.10.2017 21:44

Uplynulý víkend jsem se zúčastnil svého prvního závodu Mistrovství Světa, které se odjelo v německém Zschopau a zároveň posledního závodu sezóny 2017.

V tomto závodě jsem startoval ve třídě EnduroJunior se jmény jako je Freeman, Soreca, Cavallo, Elowson, ...

Pořadatelé si pro nás připravili trať dlouhou okolo 65 km se třemi měřenými testy. V každém přejezdu byly nejméně dva zajímavé a náročné úseky v podobě kamenitých výjezdů. První test v kole byl 11ti minutový endurotest, který byl z 90% v lese mezi stromy, plný poházených větví, pařezů a kořenů. Dalším testem v kole byl extreme test, který obsahoval nespočet náročných úseků, od sypkých prudkých výjezdů po stoupání v potoku. Tento test se jel okolo 2 minut. Posledním testem byl enduro-kros test, který začínal kilometrovým stoupáním mezi kameny a kořeny, pokračoval po rychlém úseku po lesní cestě k lomu, na kamenitý povrch. Z tohoto úseku následovala motokrosová trať a celý test končil na louce. Tento test jsem jezdil v sobotu na suchu okolo 7 s půl minuty, v neděli na mokru o půl minuty pomaleji.

V pátek byl na programu od 19 hodin večerní prolog, kde se jelo paralelně po dvojicích, s ohromnou diváckou kulisou, která nás doprovázela celý závodní víkend. Na tomto testu se mi podařilo obsadit 17. místo.

Protože jsem v sobotu podcenil jídlo i pití, nebyl jsem schopný v průběhu dne zrychlovat. Celý den jsem se pohyboval okolo 19. místa, se ztrátou pár vteřin na 15. místo. V posledním testu se mi podařilo zajet dobrý čas a poskočit tak na 17. místo. I přes problémy, které jsem si svou chybou způsobil jsem zajel kvalitní závod a nastavil si tak odrazový můstek na neděli.

Na neděli, i když celou noc pršelo, jsem se těšil o poznání více než na den první. Čas na prvním endurotestu jsem zajel až na 19. místě. Na extreme testu jsem uvízl na nejprudším výjezdu a ztratil tak necelou půl minutu. To pro mě znamenalo po zbytek dne stahovat čas a nechybovat. Až do posledního testu ve druhém kole a zajížděl časy okolo 11. - 13. místa. To jsem si bohužel pokazil na krostestu, kde jsem po startu uvízl ve výjezdu a ztratil tak vybojované 14. místo. Po propadu na 20. místo jsem se vyšplhal na 17. místo, na kterém jsem závod dokončil.

Tento víkend pro mě znamenal hodně dřiny, zkušeností a hlavně skvělého závodění. Získal jsem své první světové body (8 bodů) a zapsal jsem si svůj první start na Mistrovství Světa. Děkuji za podporu a za to, že jsem se takového závodu vůbec mohl zúčastnit.