Report Ády Živného ze závodu MMČR juniorů v Jiníně

08.07.2016 22:34

V úterý 5.7. jsem se zúčastnil závodu MMČR motokrosu juniorů v Jiníně. Na trati nastaly nějaké změny, a tak s trochou lítosti při vzpomínce na starou trať jsem byl zvědavý na něco nového. Při ranních tréninkách jsem byl u sebe spokojený se vším. Povedlo se mi rychlé kolo a dostal jsem se na 9. místo, kde mě dělila vteřina od 5. místa. To byl pro mě dobrý začátek dne. O kvalifikaci jsem byl trochu udivený. Nečekal jsem, že by na republikových závodech byla tvrdka a prach, což místy bohužel byla. Ve kvalifikaci jsem si svůj čas vylepšil o vteřinu, což úplně nesplňovalo moje očekávání, ale 12. pozice na startu nebyla špatná.

V prvním závodě se mi nepovedl start, a tak jsem musel hodně stahovat. Po 15 minutách mi ztvrdly ruce, tak jsem spíše bojoval se sebou, než s tratí. Dojel jsem po stíhací jízdě na 10 místě, kdy jsem ještě v posledním kole bojoval o 9. pozici.

V druhé jízdě byl začátek ještě horší. Start nebyl vůbec povedený, ale už v prvním kole jsem se dostal zhruba na 12. pozici, z které by se dalo hezky propracovat dopředu. Bohužel v druhém kole mi jeden z jezdců spadl pod kola a já upadl. Než jsem se sebral, propadl jsem se na 21. místo. Velkou stahovací jízdou a možná i životním motokrosovým tempem na 20 minut, jsem se dotáhl na 13. místo, kde jsem nemohl jednoho z jezdců předjet a na tomto místě jsem dojel.