ÚAMK Sport agency Profitrend team má mistra ČR

28.06.2017 17:40

Minulý víkend se stal náš jezdec, Adolf Živný, Mezinárodním mistrem ČR v endurosprintu v absolutním pořadí juniorů. Ádovi srdečně gratulujeme a těšíme se na další spolupráci!

Zde Ádův report z posledního závodu endurosprintu ve Vysoké Peci:

O uplynulém víkendu jsem se zúčastnil pátého závodu MMČR enduro a zároveň posledního závodu MMČR endurosprintu.

Pořadatel si pro nás v motokrosovém areálu Vysoká Pec připravil dva testy. Jeden byl na motokrosové trati s občasnými endurovými prvky a druhý na louce, občas mezi stromy. Oba testy byly parádně připravené ! Co šlo, to pořadatel nakropil a srovnal technikou. Motokrosový test měl délku lehce pod 3 minuty a endurový kolem 5ti a půl minuty. Mezi testy nebyl žádný přejezd. Závodilo se celkem 6 kol oba dva dny.

V sobotu jsem jel velmi vyrovnané časy a nedělal jsem zbytečné chyby. Dařilo se mi do poloviny závodu držet tempo s Radkem Tomanem, ale po polovině závodu jsem nebyl už nebyl schopný tolik zrychlit, abych s Radkem udržel tempo až do konce. Radek nakonec skončil 2. absolutně o 22 vteřin předemnou. Za ním o 2 vteřiny pomalejší se na 3. místě umístil Patrik Liška, s kterým Radek celý den závodil ve vteřině a postupně mi oba odjížděli. Za mnou na 5. místě dojel Jirka Hádek, který má bohužel ještě špatnou startovní pozici a práší mu pomalejší jezdci. Ve třídě E2 jsem dojel na 2. místě. A vyhrál jsem třídu absolutní junior. Absolutně vyhrál Ondra Helmich, který se zranil na tréninku před závodem a potýkal se celý víkend s bolestmi.

V neděli se mi dařilo o poznání lépe. Důkladně jsem si prošel trať a našel nové stopy. Dokonce se mi na přelomu třetího a čtvrtého kola podařilo dostat do dvousekundového vedení před Lišku a Tomana. Bohužel se mi už nepovedlo v posledních dvou kolech zajet rychlejší časy na krostestu. Oba dva zrychlili a zajeli časy pod 2:40 .. já zajel čas 2:43 a tím si na mě utvořili náskok okolo 6ti sekund. Ještě v posledním kole se mi podařilo zajet na endurotestu absolutně nejrychlejší čas kola, ale to bohužel na první dva nestačilo. Ujeli mi o necelých 8 vteřin. Rozdíl mezi prvními dvěma nebyl ani sekundu. V absolutním pořadí jsem dojel 3., vyhrál jsem absolutní juniory a dojel jsem na 2. místě ve třídě E2 za Radkem.

Tyto výsledky mi vynesli můj historicky první titul Mistra republiky ve třídě absolutní junior, titul Vicemistra republiky ve třídě E2 a titul druhého Vicemistra republiky v absolutním pořadí. Na tyto výsledky jsem velmi pyšný a děkuji všem, kdo mi jakýmkoli způsobem pomohl a pomáhá, nebo mi alespoň držel palce a fandil ! Bez vás by se to nepovedlo a díky za to! Ještě nás čekají 3 závody MMČR enduro, kde budu chtít výsledek v nejmenším zopakovat.

Tento závod se ale neobešel i bez zranění. První den si Kryštof Kouble, doposud suverénní ve třídě absolutní junior, zlomil klíční kost a závod nedokončil. I tato smůla mi pomohla k získání titulu. Přeju Kryštofovi rychlou rekonvalescenci a rychlé časy ihned po zotavení! To samé přeju i Vejrolimu (Tomáš Koucký), který si poranil zápěstí.

Tento víkend byl náročný jak rychlou tratí, tak teplým počasím. Oba dva dny jsem si dobře zazávodil a užil si víkend ! Jsem s tímto víkendem velmi spokojený a už se těším na další závod v kalendáři, Mistrovství Evropy, který se jede za 2 týdny v Estonsku.