David Vuillemin a jeho pohled na RV2 a Qatar

10.03.2015 21:52

I přesto, že je za námi další GP , chci se s Vámi podělit o článek, který přeložil Mike Masný a na MXKINGS připravil moc zajímavé čtení - pohled Davida Vuillemina na RV2 a jeho "neúspěch" v Qataru...

 

 

..delší ale moc zajímavé čtení !

 Vím, že toho tady už bylo o Qataru a hlavně RV2 více než dost ale tohle je opravdu zajímavé. Náhadou jsem narazil na tento pohled od Davida Vuillemina na celou situaci s Villopotem a proč Qatar dopadl jak dopadl. Davida Vuillemina si velice vážím, ve své době byl skvělý střelec a nyní je stále skvělým testovacím jezdcem a také se stále aktivně pohybuje v tomto sportu jako manažer týmu nebo trenér. Ono tohle ani nemusí být pouze o RV2 ale o celé problematice, která se týká Amerického a Evropského motokrosu. Mi osobně se tento příspěvek líbí a doufám, že si to přečetl i Ryan Villopoto a jeho tým…..

 

Nyní, tohle je názor Davida Vuillemina na celou záležitost ohledně RV2 ve Qataru:

Všichni víme, že závodění v GP je pro Ryana obrovská změna. Ryan nezávodil motokrosový závod od 8. srpna roku 2013 ( Lake Elsinore). To je 1 rok, 6 měsíců a čtyři dny, nebo 533 dnů od doby kdy byl naposledy na startovací bráně motokrosových závodů. To je velmi dlouhá doba a určitě musí být trochu rezavý ( nemyslí tím vlasy J ). Má tu samou motorku ale pracuje s novým týmem a novými lidmi.  Pro Evropana je mnohem snadnější zvyknout si na USA než pro Američana je si zvyknout na život a styl v Evropě. Chce to čas. Není žádným tajemstvím, že není zdaleka připraven. Jeho motorka není připravená na styl tratí v GP a on potřebuje více závodů, více testovaní a otevřenou mysl aby se mohl zlepšit. Zde je můj názor co bylo ve Qataru špatně.

Můj názor je ten, že Ryan testoval zbytečně moc v Kalifornni aby se připravil na MXGP. Testovat a nastavovat váš motocykl na jakékoliv trati v USA, když jedete závodit GP je hloupost. Kalifornie je dobrá pro Euro jezdce aby tam trénovali, když je v Evropě zima, to je v pořádku. V Evropě to v zimě nestojí za nic, tratě jsou zaplaveny nebo zmrzlé a je těžké na nich trénovat. Evropští jezdci už znají GP tratě, mají jejich základní nastavení pro Evropu, takže je v pořádku když přijedou do Kalifornie na Comp Edge nebo Glen Helen aby si pořádně zatrénovali a hlavně měli hodiny na motorce. Další věc je ta, že nemůžeš začít s tím, že použiješ tvou závodní motorku z USA na testovaní a hledání nastavení pro závodění v GP. Je to skoro jako, že musíte začít se sériovou motorkou a začít na ní šroubovat nové věci. Prostě začít od úplného začátku. Určitě by to trvalo dlouho ale změnit US bike na GP bike bude trvat ještě déle. Je to proto, že filozofie GP je zcela odlišná a přesně tohle musíš mít i v  hlavě když se pokoušíš testovat a upravovat motorku pro GP. Když jsem se bavil s RV2 na Anahaimu 1 2015  o MXGP ( jako diváci) tak jsem mu to řekl přímo, tak jak to je. Řekl jsem mu, že pokud chce používat jeho US bike v Evropě a používat jeho zadní kolo jako kormidlo, což je jeho zvykem, tak bude mít velké problémy a bude to nenávidět. Jeho otec tam byl s ním, podíval se na mě a říká: „ přesně to děláme, vždy máme na motorce plyn, který používáme a už jsme tak vyhráli spoustu titulů, takže si myslím, že budeme v pohodě“ !  Nechtěl jsem se hádat s otcem od jednoho z nejlepších jezdců jakého  svět kdy viděl ale v duchu jsem si říkal: „ no jak myslíš“….

 

Jeho motorka ve Qataru vypadala hrozně. Nebyla vůbec dobrá. Jeho vidlice všude skákaly jako pingpongový míček na asfaltu. Jeho zadní část motorky vypadal moc nízko a vůbec se nehýbala. Jezdit s tímto nastavením na rozbité a zčeřené trati s dlouhými drážkami není žádná sranda a už vůbec se s tím nikam nedostanete. Zadní kolo nemá žádnou trakci a na každých brzdných a akceleračních hrbolech vás to pokope. Předek vám skáče, zůstává hodně nahoře a potom se nemůžete rychle dostat do zatáčky s drážkou ( opřít se do drážky). Těžiště je hodně vysoko, což způsobuje, že nemůžete motorku položit v koleji, v malých a ne příliš hlubokých vnitřních stopách nebo v kluzkých rovných zatáčkách. Když se podíváte na pérování některých dobrých jezdců z GP tak uvidíte, že jsou více v rovnováze, více vybalancovaní. Pérování má menší „ dumping“  ( tlumič se vrací pomaleji při pohybu kola směrem dolů, sorry neznám české výrazy) tlumič takto lépe vstřebá hrbolatý povrch a může vypadat, že je až moc zaneprázdněný ale to naopak napomáhá lepší trakci ( záběr zadního kola). Ryanova motorka se v zadní části vůbec nehýbe. Aby jste měli lepší trakci musíte mít volnější/rychlejší „ rebound“ ( cesta tlumiče zpět nahoru po nájezdu na hrb nebo po dopadu). Zadní tlumič musí tlačit na kyvnou vidlici, která musí tlačit zadní kolo k zemi aby se guma mohla zakousnout do hlíny a tím budete mít dobrý záběr. Lidé jsou mnohokrát v omylu a myslí si, že když vás motorka moc kope tak, že je „ rebound“ ( cesta tlumiča nahoru) moc rychlý a proto ho zpomalí.

Kolo musí přeskočit hrby při brždění a akceleraci ale musí mít čas, aby se dostalo zpátky na hlínu, aby mohlo zabírat. Všichni víme, že čím víc je kolo ve vzduchu tím méně nám zabírá a trakce nestojí za nic. Takto můžete závodit v Red Bud nebo Buds Creek a bude vám to fungovat, protože tam je hlína hluboká a hrby jsou vetší. S evropským nastavením byste tam moc nepořídili. S takovým nastavením se dá v Evropě jezdit pouze na několika tratích.

Potom tu máme motor . V USA jsou tratě hluboké ( nakypřené) a proto potřebujete hodně síly aby jste to vykompenzovali. V Evropě a v GP to nikdy není jako tam. V Evropě nikdy nevozí na trať tisíce náklaďáků písku každý rok a nezavlažují trať každý den, jako blázní už čtrnáct dnů před závodem. Ani v hlubokém písku nepotřebujete agresivní motorku, protože by vám zadní kolo vyhrabalo díru než by se začalo pohybovat kupředu. Ve Qataru jste mohli vidět jak Ryan všude hrabal, protože motor byl moc agresivní. Pro mě to byla obrovská změna, když jsem přijel do USA a musel jsem si zvyknout na Americké MX motorky a jejich nastavení.  Byly mnohem silnější  s mnohem agresivnější reakci plynu, než na co jsem byl zvyklý v Evropě, ale v USA tohle potřebují. Věděl jsem, že mírumilovná motorka s hezky roztáhlým výkonem by nebyla dobrá pro nakypřené americké tratě. Moje evropská motorka by pořádně nezabrala v hluboké drážce na trati Red Bud ani na dvojku. Musel jsem se adaptovat novým podmínkám. Musel jsem změnit můj styl jízdy a můj fyzický trénink. Fyzicky je mnohem náročnější závodit s agresivní motorkou na tuhém pérování. To je důvod proč se některým Evropanům hned nedaří když přijedou do USA.

Poslední věc, na kterou bych upozornil je to, že od Ryana nebylo rozumné, že nešel závodit žádný zahřívací závod před Qatarem. Vím, že všichni říkají: „ RV2 na žádné předsezónní závody nejezdí“ . Mě nezajímá co dělá nebo co nedělá. Tohle je nový tým, nová série, nové tratě a noví protivníci. Pokud RV nezávodí žádné zahřívací závody před zahájením AMA SX tak jo v pořádku, protože  AMA SX už zná, takže to není žádný problém. Ale když jste už 533 dnů nezávodili motokros, tak by asi bylo rozumné zajet několik závodů italského mistráku, abyste se dostali více do závodní formy a vše lépe otestovali a hlavně si více zvykli na evropské tratě. Mohl si zazávodit s Cairolim i Paulin a viděl by, že jeho motorka je špatně nastavená na tyto evropské tratě. Možná by měl špatné výsledky, ale je lepší zahodit závod v Italském mistráku než mít špatné výsledky ve Qataru. Nyní namísto toho aby zůstal ve Qataru a užíval si turistiky, tak letěl zpátky do Belgie testovat, aby mohl za pár dní letět do Thajska.

Na druhé straně také musíme uznat, že měl nějaké problémy, které nebyly zrovna jeho vinnou. Motorka mu zdechla na startu a ne, nebyla to elektrická závada. Něco bylo určitě špatně, ale můj velice spolehlivý zdroj mi řekl, že v motorce chyba nebyla. V druhém motu mu v polovině závodu odešla zadní brzda, proto ho předjel Febvre a Ryan ho už nemohl chytit. Deváté a osmé místo není až tak špatné umístění když si uvědomíme, že jeho nastavení bylo absolutně špatné, chcípla mu motorka a potom odešla zadní brzda. Myslím si, že kdyby se mu to nestalo s tou brzdou nebo s tím startem tak by byl v první pětce, to je můj názor. Ryan Villopoto umí jezdit na motoce a pokud se rozhodne jezdit na motorce, která se bude více hodit pro tyto podmínky i když se mu třeba nebude líbit, tak bude v čele. Z toho nemám obavy. Nemyslím si, že se to stane už v Thajsku ale 29. Března v Argetině buďte připraveni, že uvidíte toho Ryana Villopota na jakého jste zvyklí……   Dejte mu nějaký čas aby si uvědomil co udělal špatně a bude tam kde má být.

David Vuillemin

 

Trochu více čtení ale myslím si, že ve většině se s tím nedá nic jiného než souhlasit.

Děkuji za váš čas ....Mike-C-Fast....