Německé mistrovství ADAC v motokrosu v polovině

05.09.2013 13:04
 
V Gaildorfu se ve dnech 31.8.-1.9.2013 jel čtvrtý podnik německého šampionátu ADAC. Na těchto závodech je velmi těžká již kvalifikace, když v každé kategorii nastoupí 90 jezdců a do nedělních bojů může postoupit pouze 40. Německá preciznost opět zařídila perfektně připravenou, velmi rychlou trať. Ve třídě do 85ccm už vrcholí boj o co nejlepší umístění v celkovém seriálu a tak trojice vedoucích jezdců (Meier, Teresak, Savaste) sváděla velmi napínavé souboje a závodilo se od prvního do posledního kola opravdu na plný plyn. Nejlépe se v závodě umístil Glen Meier(DEN), druhý dojel Jorge Prado(ESP) a třetí se ztrátou jednoho bodu Jakub Terešák. V průběžném pořadí je první Glen Meier, druhý Jakub Terešák a třetí Kim Savaste. (Fin)
Ve třídě youngster MX2 se z českých jezdců do závodu kvalifikovali Jan Vondrášek 14.místo, Filip Podmol 15.místo a Ondřej Brendl 16.místo. V závodě pak dojeli Filip Podmol 19, Jan Vondrášek 36 a Ondřej Brendl 38. 
Ve třídě Masters již třetí závod chyběl německý šampion Max Nagl, který se bujuje s nepříjemným onemocněním mononukleozou. České barvy v této třídě hájil Filip Neugebauer, který měl však v první jízdě smůlu, při srážce se soupeřem přišel o přední brzdu a křivý brzdový kotouč mu nedovolil jet několik kol na plno a jízdu dokončil jako 13. V druhé jízdě předvedl perfektní jízdu a dojel na druhém místě. Celkově si v Gaildorfu vyjel 5.místo. Další z čechů Petr Smitka 9., 39.Tomáš Lhotský. V celkovém pořadí si drží Filip Neugebauer třetí příčku  za Sebastianem Pourcelem (FRA) a Denisem Ullrichem(GER). 
Další závod ADAC  se jede 14.-15.9. v Jaueru.
 
Vlado Terešák