O čem je MX a SX? + Maxi inspirace 4

19.04.2014 10:23

V minulých týdnech jsem Vám přinesl odkazy na videa popisující kariéry a přípravu nejlepších AMA jezdců. Pod tímto odstavcem naleznete odkaz na předposlední z těchto neuvěřitelných dokumentů. 

Co je však pro mě z těchto filmů nejcennější? Je to způsob, jakým autoři pracují s tímto krásným sportem! Je to způsob, jakým se jezdci připravují na závody! Je to způsob, jakým zde rodiče podporují své děti. Všichni do toho jdou naplno a profesionálně. Nikdo si nestěžuje, že je trať taková nebo maková. Že dostali málo peněz ze svazu, nebo že někdo jiný dostal víc. Všichni totiž vědí, že jediné co můžou ovlivnit jsou VLASTNÍ AKTIVITY. A zároveň je tu krásně vidět, že i když tomuto sportu dáte úplně všechno, rodiče prodají dům, zaplatí motorky, kempy, trenéry, pořád to ještě není záruka, že budete úspěšní. 

Já určitě budu tohle video pouštět účastníkům mých soustředění! A budu jim říkat jedno:

 

Ok, chcete do toho jít? Chcete zkusit být mezi nejlepšími? JSTE OCHOTNI DO TOHO DÁT VŠECHNO? Máte ale jen jednu možnost. Jestli chcete být mezi nejlepšími, musíte s nimi žít. Musíte s nimi trénovat, musite s nimi závodit. Né jednou za měsíc. Pořád! Tak se nenechte rozptylovat nesmysly, jako je politikaření v depu, kecy, výmluvy a hnusný český alibismus!!! Pojďte do toho a dejte do toho všechno! A když budete mít velký kus štěstí, možná se někam dostanete. Možná si Vás ve světe někdo všimne, možná se dostanete do dobrého týmu a možná už tam jednou zůstanete, protože Vás to tady přestane zajímat. 

 

Nechcete do toho takhle jít? Ok, ale tak si to řekněte nahlas. NEJSME OCHOTNI DO TOHO DÁT VŠECHNO!!! Chceme se bavit, chceme vypadnout z města, chceme být s těmi, kteří mají stejné zájmy. Musíte ale vědět jedno, pak nehledejte příčiny svých výkonů někde jinde. V systému, práci s mládeží, trenérech, tratích, vysokém startovném, nesmyslech. Sami jste si přece řekli, chceme se tím jen bavit. A děláme to dobrovolně.

Zkuste se zamyslet na tím, co tady píšu a pokud Vám to nedochází, pusťte si zmíněné dokumenty ještě jednou...dvakrát...třikrát... Je v nich velký kus pravdy!!!

Děkuji mxkings za skvělý překlad!!!

Odkaz na předposlední dokument:

https://www.youtube.com/watch?v=yhpnLZQDHZk

Aleš Doležal