Povodně a komplikace v motokrosových areálech

04.06.2013 08:38

Vidíme a slyšíme to všude kolem sebe. Povodně 2013! Možná se osobně nedotýkají nás všech v tom smyslu, že nám neponičily vlastní majetek. Určitě se ale velmi závažně dotýkají motokrosových a auto či rallykrosových areálů. Od několika z nich jsem viděl či dostal fotografie, od některých maily s odhady škod.

Chtěl bych aspoň těmito řádky vyjádřit podporu všem poškozeným areálům a poděkování za jejich snahu a mnohdy marnou práci. 

1. Areál Jinín u Strakonic

V Jiníně se od podzimu hodně budeje. Předělávala se trať podle požadavků zástupců FIM, jsou na ní nové prvky, zcela se přesouvala pitlane, upravovalo se zasíťování, vše se modernizovalo, aby se zde mohl 10. a 11. 8. 2013 uskutečnit závod MS v motokrosu juniorů. Generálkou na tento závod bude MMČR v motokrosu juniorů, které se koná 15.6. 2013. Minulý týden měli pořadatelé z místního OFF ROAD KLUBU Jinín v AČR vše s předstihem nachystané, aby se během následujících 14 dnů mohlo vše pouze "dolaďovat". Bohužel povodně, které prošly i Jinínem, přidělaly pořadatelům spoutu práce. Nově navozená hlína je pryč, část pitlane taktéž, ostatně posuďte na přiložených fotografiích. Předseda místního klubu J. Strach však potvrdil, že udělají všechno pro to, aby na juniorský mistrák bylo vše na 100% připravené a že tento závod se určitě pojede. Myslím, že velká účast jezdců by byla pořadatelům dobrou odměnou!

Fotodokumentace před:

a nyní...

2. Areál Sedlčany

Sedlčanský multifunkční areál dopadl ze všech areálů možná nejhůře. Zatím nemáme vyčíslené škody, protože voda je zatím všude a neukáže nám tak, co všechno poničila.

Fotodokumentace:

3. Areál Karamolín u Nepomuku

Dobrou zprávou, kterou jste určitě zaznamenali je, že i letos hostí místní AMK Nepomuk závod MS side. Co je však z dnešního pohledu VELMI nepříjemné, že tento závod se uskuteční již tento víkend. I zdejší pořadatel měl podle mých informací areál nachystaný, na trati tak jako tradičně navozenou čerstvou hlínu, která se již tradičně převáží ze spodní části tratě. Vytrvalé deště však způsobily to, že všechna navožená hlína je opět "pod tratí", na trati je v tuto chvíli 20 cm bláta nebo vyčnívá skála a depo je podmáčené. Pořadatelé z AMK Nepomuk nyní čekají na to, kdy přestane pršet, aby se za heroického úsilí pokusili během tří dnů trať opět připravit, navozit stovky tun hlíny opět "nahoru" a závod MS side uspořádat na co nejvyšší úrovni. Já doufám, že k místním pořadatelům bude již počasí přívětivější a dovolí jim tento vrcholný podnik uspořádat!

Nejen tyto, ale i další areály budu pro Vás sledovat a přinášet info o aktuálním stavu.

 

Aleš Doležal.