Report Ády Živného z 3. závodu ME Enduro

09.08.2016 15:04

30.-31.7.2016 jsem se zúčastnil Mistrovství Evropy v enduru v Lotyšsku.

Závodilo se na 60 km dlouhém kole, které se jelo oba dva dny 3 krát. V jednom kole byly 3 testy.  Jeden krosový na písčité motokrosové trati, jeden endurový v písčitém lomu a jeden endurový v kamenitém lomu. Po trati bylo pár záludných míst v podobě rašelinišť, které se během víkendu  rozjížděli a prohlubovali.

První den jsme závod dojížděli za deště, který napomohl rozbití trati a tak se ze začátku lehce vypadající trať proměnila v jednu z nejtěžších v seriálu Mistrovství Evropy. Písčitý povrch není pro nás moc typický a tak jsem jel první den, řekl bych, až moc opatrně. Za celý den jsem sice ani jednou nespadl, ale i tak to nebylo dostačující na daší evropské body.

Na druhý den byl hlášený déšť na 11 hodinu, který opravdu přišel. Druhý den jsem od rána nepřemýšlel na pády a "bušil jsem do toho". V prvním kole jsem se dostal na 13. místo. Byl jsem s tímto umístěním spokojený, a však jsem chtěl více. I přes pár pádů v měřených testech jsem se za další dvě kola dostal na parádní 10. pozici. Před posledmím enduro testem jsem měl slušný náskok, který jsem si chtěl udržet. S velkým tlakem jsem odstartoval do posledního testu, před kterým mi začalo prudce pršet. V testu jsem udělal pár velkých chyb, které mě stály dvě pozice, a tak jsem dojel druhý den na 12. místě a utržil 4 evropské body.