Report Ády Živného ze 3. závodu MMČR Enduro - Liblín

25.08.2016 14:06
Třetí závod seriálu MMČR enduro se konal v Liblíně. Závod se jel ve stylu klasického endura. V kole dlouhém 70 km na nás čekaly dvě časové kontroly a 3 měřené testy o délce okolo šesti až sedmi minut. Okruh se jel oba dva dny 3x. Čekaly na nás dva krosové testy a jeden endurový. První kros test byl členitý. Z poloviny po lese a z poloviny po poli. Tento test byl dlouhý okolo 7 minut. Druhý krosový test byl na poli, se pár vjezdy do lesa. Tento test měl okolo 5 a půl minuty. Poslední a zároveň nejzáludnější byl test poslední v kole a to byl enduro test. Byl také dlouhý okolo 7 minut a zahrnoval záludné výjezdy, úsek v potoku nebo část na poli. 
 
První den se mi úplně nedařilo. V druhém kole jsem na dvou testech upadl a tak nabral ztrátu, která mě na konci dne stála 4. pozici o 3 vteřiny. To jsem si ale v neděli vynahradil, když jsem dojel na 3. místě před čtvrtým o 31 vteřin a před pátým o 50 vteřin. 
 
Enduro v Liblíně bylo velmi náročné. Pořadatele připravili závody na úrovni Mistrovství Evropy a za to jsem jim vděčný. Teď už se ale chystáme na 4. závod seriálu, který se jede 27.-28.8. na domácí trati ve Mšeně.  
 
Výsledky v příloze.
 
                     https://www.youtube.com/watch?v=8tHiERQm2TY
                     https://www.youtube.com/watch?v=ZEVrB-yJMnk
                     https://www.youtube.com/watch?v=1jBlSjL54aI